serwis zosm korzysta z cookies

 
Administratorem i właścicielem nagrań pochodzących z Systemu Monitoringu Wizyjnego ZOSM jest Komenda Stołeczna Policji
 
   

 

 

Zdarzenia zarejestrowane w Systemie Monitoringu Wizyjnego ZOSM

Kamery obserwacyjne ZOSM umieszczone są w różnych miejscach miasta, tak aby zapewnić maksymalną kontrolę oraz bezpieczeństwo. Każda z grup kamer nadzorowana i sterowana z Centrów Oglądowych podlega pod teren właściwego Komisariatu lub Komendy Rejonowej Policji.

.

Podstawowym celem działania Centrów Oglądowych jest dostarczenie Policji szybkiej i dokładnej informacji o przestępstwach, wykroczeniach i innych wydarzeniach zaistniałych w rejonie objętym monitoringiem.

W Systemie Monitoringu Wizyjnego rejestrowane jest około 10 000 zdarzeń w ciągu roku. Na stronie przedstawione są przykładowe zdarzenia zarejestrowane dzięki systemowi monitoringu oraz współpracy naszych operatorów ze służbami miejskimi.

Posiadamy 414 kamer zainstalowanych w 17 dzielnicach Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ochota, Wola, Praga Północ, Praga Południe, Żoliborz, Bielany, Bemowo, Ursynów, Białołęka, Targówek, Wilanów, Ursus, Włochy, Rembertów, Wesoła i Wawer. 323 kamery obsługiwane są przez operatorów na Centrach Oglądowych

Dzięki systemowi obserwacyjnemu obywatele, którzy dopuszczają się wykroczeń, przestępstw nie mogą czuć się bezkarni. Szybka reakcja Policji czy Straży Miejskiej poprawia statystyki bezpieczeństwa i wpływa na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców jak i przyjezdnych.

Współpraca ze służbami porządkowymi miasta Warszawy jest wciąż dopracowywana wraz z rozwojem sytemu, pojawianiem się nowych przypadków wykroczeń i przestępstw, a także wraz z poprawą kwalifikacji pracowników.

 

 

 
Administratorem nagrań pochodzących z Systemu Monitoringu Wizyjnego jest Komenda Stołeczna Policji
 
 
 
ZOSM ul.Młynarska 43/45   01-170 Warszawa   tel. centrala/fax 0-22 827-53-31
 
Projekt i wykonanie serwisu: Dział Techniczny ZOSM